statystyki szczegółowe

Aktualności

LOJM: Do trzech razy sztuka

• autor: Juszczu, 2014-04-16 20:15

Do trzech razy sztuka - tak mogą mówić juniorzy młodsi jaworskiej Kuźni występujący w lidze okręgowej. Podopieczni trenera Dariusza Szeligi po dwóch porażkach w rundzie wiosennej, odnieśli pierwsze zwycięstwo. Jaworzanie przed własną publicznością ograli Konfeks Legnica aż 7:1 w zaległym meczu siedemnastej serii gier "okręgówki". Ciąg dalszy w rozwinięciu newsa. Zdjęcia TUTAJ.

Inicjatywa była od początku meczu po stronie Kuźni. Gospodarze już w 3 minucie objęli prowadzenie, kiedy to na raty wykorzystali sytuację podbramkową. Dwa pierwsze uderzenia wybronił bramkarz Konfeksu, ale po trzecim strzale autorstwa Przemysława Grosiaka skapitulował. Kuźnia miała następnie w niedługim odstępie czasu dwie stuprocentowe okazje. Jednak w obydwu z nich naszym juniorom młodszym zabrakło zimnej krwi i przestrzelili. W 25 minucie mieliśmy 2:0. Na listę strzelców wpisał się Dominik Jach, skutecznie egzekwując rzut karny. W 30 minucie na 3:0 podwyższył Dawid Duda, który przejął futbolówkę w polu karnym legniczan i pewnym strzałem pokonał goalkeepera gości. Pod koniec pierwszej połowy Konfeks po kontrze strzela bramkę, która wlała trochę nadziei na odwrócenie niekorzystnego rezultatu przed drugą połową.

W drugich 40 minutach gospodarze nadal dominowali, ale przewaga wypracowana przed przerwą trochę ich rozluźniła i sprawiła, że pozwalali na nieco więcej legniczanom. W 60 minucie Konfeks miał najlepszą okazję w drugiej odsłonie. Piłka po strzale na długi słupek z około trzynastu metrów, minimalnie minęła bramkę Korybskiego. W 58 minucie Grosiak strzelił swojego drugiego gola w meczu. W 74 minucie na 5:1 podwyższył Jachyra. Kapitan Kuźni zdecydował się na indywidualny rajd przez ponad połowę boiska, uderzył, piłka od się od poprzeczki i od linii bramkowej. Zdaniem sędziego przekroczyła ona swoim obwodem linię i gol został zaliczony. W samej końcówce Kuźnia ustaliła rezultat końcowy na 6:1. Najpierw Każarnowicz, a potem Januszkiewicz umieścili swoje nazwiska na liście strzelców.

Jaworzanie przełamali złą passę spotkań bez zwycięstwa. Miejmy nadzieję, że ta wygrana to dobry prognostyk przed następnymi starciami w LOJM. Kuźnia w tabeli jest czwarta z dorobkiem 26 punktów.

16 kwietnia (środa), godz. 17:00 - Jawor (Stadion Miejski)
Kuźnia Jawor - Konfeks Legnica 7:1 (3:1)
Bramki: Grosiak 3', 58'', Jach 25'-k., Duda 30', Jachyra 74', Januszkiewicz 78', Każarnowicz 80' - ? 39'
Sędziowali: Rafał Abramowicz (jako główny) oraz Piotr Łabędzki i Mateusz Witkowski (asystenci)