statystyki szczegółowe

Aktualności

Pierwszy sparing wygrany

• autor: Juszczu, 2014-07-23 20:57

Kuźnia Jawor w pierwszej grze kontrolnej tego lata pokonała Prochowiczankę Prochowice (A klasa) 6:2 (3:1). Hattrickiem popisał się Marcin Bagiński, a każde z jego trafień było wyjątkowej urody. Po jednej bramce strzelili: Bartosz Fitas, który otworzył wynik meczu, zawodnik testowany i Dariusz Czaja z rzutu karnego.  Zdjęcia TUTAJ. Skład i relacja w rozwinięciu newsa.

Od początku meczu Kuźnia dominowała. Jako pierwszy w zakłopotanie obronę Prochowiczanki wprawił Przemysław Wiśniewski. Najpierw w drugiej minucie przedarł się prawą stroną i został w ostatniej chwili zatrzymany. Następnie w piątej minucie po dośrodkowaniu z rogu, najlepiej w zamieszaniu odnalazł się Wiśniewski, którego strzał po rykoszecie wypadł ponownie na rzut rożny. W jedenastej minucie po raz pierwszy zrobiło się groźnie pod bramką Kuźni, gdy prochowiczanie byli bliscy objęcia prowadzenia, ale futbolówka trafiła tylko w słupek. Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się 120 sekund później. Na rajd prawym skrzydłem zdecydował Wiśniewski. Kiedy miał już oddawać strzał, w okolicach czternastego metra natknął się na wychodzącego z bramki Bachusza. Następnie piłka spadła pod nogi obok ustawionego Fitasa, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w praktycznie pustej w bramce. W 16 minucie próba Czaji z 20 metrów minęła bramkę gości. W 20 minucie na 2:0 fenomenalnym uderzeniem popisał się Bagiński, który z około 20 metrów, lewą nogą, posłał futbolówkę w samo okno bramki Prochowiczanki. Odpowiedź gości była błyskawiczna. Jeden z piłkarzy z Prochowic najwidoczniej pozazdrościł trafienia Bagińskiemu i z ok. 25 metrów, oddał strzał pod poprzeczkę i zrobiło się 2:1, lecz tylko na chwilę. W 22 minucie Bagiński znów popisał się swoim kunsztem i wprawił w zachwyt wszystkich obserwujących ten mecz, kiedy to precyzyjnym uderzeniem z "szesnastki" pod poprzeczkę nie dał szansy Bachuszowi, po tym jak wcześniej przejął piłkę po zablokowanym strzale Wiśniewskiego. Mijały kolejne minuty, a Kuźnia nie zwalniała tempa i nadal nacierała. Swoje okazje mieli Gołąbek, Fitas, Wiśniewski. Dwukrotnie szansę miał Janoś, kiedy to podaniem obsłużył go Wiśniewski, ale pierwszą jego próbę złapał Bachusz, a następną sparował na rzut rożny.  Do przerwy "tylko" 3:1.

W drugich 45 minutach obraz gry się nie zmienił. Jaworzanie przeważali, kontrolowali sytuację na boisku i nękali defensywę Prochowiczanką raz po raz. Już w 47 minucie będący w dobrej sytuacji w polu karnym Dworakowski, zdecydował się odegrać do Bagińskiego, po którego uderzeniu bramkarz z Prochowic wybił piłkę na rzut rożny. I właśnie po tym stałym fragmencie gry, w zamieszaniu podbramkowym, najlepiej w obrębie pola karnego odnalazł się jeden z graczy testowanych, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Na 5:1 po przebojowej akcji i przepięknym uderzeniu podwyższył Bagiński, kompletując tym samym hattricka. W 68 minucie błąd w szeregach obronnych MRKS-u wykorzystał jeden z graczy Prochowiczanki, popędził z piłką w stronę bramki i zmusił Borka do kapitulacji. W 78 minucie nieprzepisowo w polu karnym był powstrzymywany Grabarczyk i Łukasz Abramowicz wskazał na "wapno". Jedenastkę z zimną krwią wykorzystał Czaja. Zwycięstwo mogło być zdecydowanie wyższe. Szansę pokonania Bachusza w drugich 45 minutach mieli kilkukrotnie m. in. Czaja i Fitas, a także Wiśniewski i Połącarz. Ostatecznie pierwszy sparing tego lata zakończył się wygraną Kuźni 6:2.

Następny sparing jaworzanie rozegrają w sobotę. O godzinie 11:00 na wyjeździe Kuźnia zmierzy się z czwartoligowym BKS-em Bolesławiec. Tam poprzeczka będzie zdecydowanie wyżej podniesiona niż w środowe popołudnie w starciu z Prochowiczanką.

23 sierpnia (sobota), godz. 18:00 - Jawor (Stadion Miejski)
Kuźnia Jawor - Prochowiczanka Prochowice 6:2 (3:-1)
Bramki: Fitas 13', Bagiński 20', 22', 52', Testowany 48', Czaja 78'-k. - ? 21', 68'
Kuźnia: Patryk Borek - Marcin Rakszewski, Kamil Dunaj, Krystian Pietruszka, Zawodnik testowany, Kamil Gołąbek, Dariusz Czaja, Przemysław Wiśniewski, Bartosz Fitas, Kacper Grabarczyk, Marcin Baginski. Na zmiany wchodzili: Zawodnik testowany, Tomasz Samojeden, Dawid Duda, Kamil Janoś, Sylwester Dworakowski, Hubert Połącarz.
Żółta kartka: Pietruszka (Kuźnia)
Sędziowali: Łukasz Abramowicz i Dominik Szczepański (WS OZPN Legnica)