statystyki szczegółowe

Aktualności

LOS: Konfeks wywiózł trzy punkty

• autor: Juszczu, 2014-09-30 19:24

Kuźnia Jawor przegrała z Konfeksem Legnica 0:1 w zaległym spotkaniu 5.kolejki legnickiej klasy okręgowej. Goście gola na wagę trzech punktów strzelili w 79 minucie. Prowadzący dzisiejsze zawody Paweł Gurban pokazał dzisiaj w sumie aż jedenaście żółtych kartek i jedną czerwoną.  Zdjęcia TUTAJ.

Spotkanie nie było porywającym widowiskiem, zwłaszcza w pierwszej odsłonie. Pierwsze 45 minut było wyrównane, ale to gospodarze sprawiali lepsze wrażenie. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Kuźnia najbliżej pokonania Sebastiana Tamioły była w 30 minucie, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym, Dworakowski mógł skierować futbolówkę do siatki, ale obrońcy Konfeksu zdołali zażegnać niebezpieczeństwo. Z kolei legniczanie mogli pokonać Borka tuż przed przerwą Plebaniak, ale przez złe przyjęcie futbolówki zmarnował dobrą okazję.

Druga część spotkania to trochę lepsze widowisko, ale nie przełożyło się to na zdecydowanie większą ilość sytuacji podbramkowych. Gra zaostrzyła się, czego efektem było aż dziesięć kartoników pokazanych przez arbitra w drugich 45 minutach. Drugą połowę z większym animuszem rozpoczął Konfeks, który po przerwie grał nieco lepiej. Już w 47 minucie Konfeks stworzył sobie pierwszą dobrą sytuację, ale nie potrafił zamienić jej na gola. W 66 minucie w sytuacji jeden na jeden z Tamiołą znalazł się Mateusz Bruliński, ale przegrał ten pojedynek. Z kolei w 74 minucie Bagiński zatańczył z trójką obrońców Konfeksu w polu karnym, lecz zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i stracił piłkę. W 81 minucie nastąpił decydujący moment spotkania. Dańczak dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Kuźni, Patryk Borek chciał wypiąstkował piłkę, ale pech chciał, że zamiast oddalić zagrożenie, po jego rękach wpadła do siatki. Wyrównać jaworzanom się nie udało. Ponadto w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę ujrzał Dworakowski.

Konfeks ostatecznie wywozi trzy punkty z Jawora. Z przebiegu meczu sprawiedliwszy byłby jednak remis - takie rozstrzygnięcie nie skrzywdziłoby żadnej ze stron. Już w sobotę kolejna szansa na zdobycz punktową, tym razem w wyjazdowym starciu z Iskrą Kochlice.

30 września (wtorek), godz. 16:15 - Jawor (Stadion Miejski)
Kuźnia Jawor - Konfeks Legnica 0:1 (0:0)
Bramka: Dańczak 79'
Kuźnia: 1.Patryk Borek - 3.Krystian Pietruszka (4.Przemysław Wiśniewski 56'), 14.Robert Kruczek, 6.Emilian Borek, 5.Patryk Przerywacz, 10.Kamil Janoś (11.Artur Wachobow 74'), 16.Kamil Gołąbek, 13.Sylwester Dworakowski, 17.Dariusz Czaja, 7.Mateusz Bruliński, 9.Marcin Bagiński
Żółte kartki: E. Borek, Janoś, Wachobow, Gołąbek, Dworakowski, Czaja, Bagiński (Kuźnia) oraz Dróżdż, Lech, Wilczyński, Tamioła
Czerwona kartka: Dworakowski (90' - za niesportowe zachowanie; Kuźnia)
Sędziowali: Paweł Gurban (jako główny) oraz Maciej Horbal i Piotr Ujec (asystenci) - Delegatura Legnica