statystyki szczegółowe

Aktualności

Czarni wybieleni

• autor: Juszczu, 2015-01-31 13:10

Od zwycięstwa Kuźnia Jawor zainaugurowała cykl gier kontrolnych. Dzisiaj na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Legnicy przy stadionie Miedzi jaworzanie pokonali występujący w jeleniogórskiej klasie okręgowej Czarnych Lwówek Śląski 3:1 (0:1). Gole dla Kuźni po przerwie strzelili Marcin Bagiński, Kacper Grabarczyk oraz Przemysław Wiśniewski. Trener Leszek Dulat miał dziś do dyspozycji tylko trzynastu graczy. Zabrakło Dariusza Czaji, Roberta Kruczka, Artura Wachobowa i Huberta Połącarza. Ciąg dalszy w rozwinięciu newsa.

Początek meczu to głównie gra w środku pola. Jako pierwsi bliżsi strzelenia gola byli piłkarze jaworskiej Kuźni. Najczęściej szczęścia próbował Marcin Bagiński, lecz piłka po jego uderzeniach mijała bramkę rywali. Zawodnicy z Lwówka Śląskiego poważnie zagrozili posterunkowi Patryka Borka w 30 minucie. Gracz Czarnych strzelił z pogranicza pola karnego i trafił w poprzeczkę. Co nie udało się w 30 minucie, udało się w 38. W sytuacji sam na sam napastnik Czarnych nie dał szans Borkowi, uderzając w długi róg bramki. Kuźnia mogła wyrównać tuż przed przerwą, ale uderzenie Wiśniewskiego wylądowało tylko na bocznej siatce.

W drugiej połowie na boisku przeważała Kuźnia, która narzuciła swój styl gry. Kilka minut po przerwie do remisu doprowadził Wiśniewski, dobijając strzał Bagińskiego. Parę minut później Wiśniewski mógł zdobyć drugiego gola. Po podaniu od Grabarczyka, popularny „Wiśnia” uderzył minimalnie nad poprzeczką. Ta nie wykorzystana okazja mogła się zemścić na jaworzanach. W sytuacji jeden na jeden z Borkiem znalazł się gracz formacji ataku Czarnych, ale górą okazał się goalkeeper MRKS-u. Prowadzenie Kuźni dał Grabarczyk, który z "szesnastki" umieścił futbolówkę w siatce przeciwnika. Rezultat spotkania na 3:1 ustalił Bagiński, wykorzystując dośrodkowanie od Krystiana Pietruszki.

31 stycznia (sobota), godz. 11:00 - Legnica (boisko ze sztuczną nawierzchnią w Legnicy przy stadionie Miedzi)
Kuźnia Jawor - Czarni Lwówek Śląski 3:1 (0:1)
Bramki dla Kuźni: Bagiński, Grabarczyk, Wiśniewski
Kuźnia: Patryk Borek - Sylwester Dworakowski, Kamil Kurzelewski, Emilian Borek, Krystian Pietruszka, Patryk Przerywacz, Kamil Gołąbek, Kacper Grabarczyk, Kamil Janoś, Przemysław Wiśniewski, Marcin Bagiński. Na zmiany wchodzili: Dawid Duda, Mateusz Bruliński.