statystyki szczegółowe

Aktualności

LDJM: Pierwsze zwycięstwo Kuźni

• autor: Juszczu, 2015-08-27 00:09

W zaległym meczu 2.kolejki Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych, Kuźnia Jawor pokonała 2:0 KS Polkowice. Na listę strzelców wpisali się Przemysław Piec i Wojciech Smyk. Dla jaworzan była to pierwsza wygrana w tym sezonie. Po trzech spotkaniach zespół trenera Dariusza Szeligi ma cztery punkty na koncie. Ciąg dalszy w rozwinięciu newsa.

*GALERIA - Juniorzy Młodsi: Kuźnia Jawor - KS Polkowice (43 zdjęcia)*

Gra juniorów młodszych wyglądała znacznie lepiej, niż w ubiegły weekend, kiedy to przegrali z KS Oława, ale głównie nie zabrakło chęci i zaangażowania. Jaworzanie uważnie grali w obronie i agresywnie w środku pola, gdzie bardzo dobrze odbierali piłkę gościom, a następnie stwarzali sobie sytuacje podbramkowe. Tych na murawie nie brakowało w wykonaniu gospodarzy, ale zawodziła skuteczność.

Kuźnia grała lepiej i szybciej od polkowiczan, ale brakowało wykończenia. Po 30 minutach mogło, a nawet powinno być 3:0. Jednak dopiero w 36 minucie długie podanie od Dudy wykorzystał Piec, który na dwa tempa pokonał dobrze dysponowanego bramkarza gości.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, ale polkowiczanie już nie tak łatwo pozwalali przedostawać się przez swoje szyki obronne. Mimo to nie zabrakło okazji dla Kuźni. Sam Piec mógł zdobyć spokojnie jeszcze dwa gole, ale niestety nie mógł ponownie znaleźć recepty na golkipera z Polkowic. Za to ta sztuka udała się w 73 minucie Smykowi, który po dryblingu Pieca, uderzył na bramkę, a futbolówka po rykoszecie wpadła w samo okienko i mieliśmy 2 :0. Wynik nie uległ już zmianie i wygrana Kuźni stała się faktem,

Dobry mecz jak na warunki panujące na boisku w środowe popołudnie, gdzie upalne słońce dało się we znaki nie jednemu zawodnikowi. W pełni zasłużone zwycięstwo Kuźni, która wykazała się większą chęcią zwycięstwa.

26 sierpnia (środa), godz. 17:00 - Jawor (Stadion Miejski)
Kuźnia Jawor - KS Polkowice 2:0 (1:0)
Bramki: Piec 36', Smyk 73'
Kuźnia: Błażej Parzyszek - Łukasz Duda, Dawid Koziol, Michał Mężyk, Miłosz Tokarczyk (Bartosz Trzciński 75'), Miłosz Kocyła (Krzysztof Iwańczak 74'), Wojciech Smyk (Michał Krysiak 76'), Marcin Sasinowski (Kacper Nowak 70'), Patryk Mossur (Miłosz Uchornicki 65'), Seweryn Suchecki (Krystian Dudek 41'), Przemysław Piec
Żółte kartki: Kocyła, Dudek, Mężyk (Kuźnia)
Sędziowali: Sebastian kwaśny (jako główny) oraz Paweł pęczkowski i Bartłomiej Oniszczuk (asystenci) - Delegatura Legnica