statystyki szczegółowe

Aktualności

B klasa: Pierwszy punkt rezerw

• autor: Juszczu, 2015-09-27 17:16

Pierwszy punkt w sezonie wywalczyły rezerwy Kuźni Jawor. Dziś zremisowały na wyjeździe 1:1 z LKS-em Chełmiec, dla którego był to z kolei pierwszy podział punktów w bieżących rozgrywkach. Korzystniejsze wrażenie sprawiali na boisku jaworzanie, którzy lepiej operowali piłką i przeprowadzali składniejsze akcje. Jednak za każdym razem brakowało czegoś - odpowiedniego wykończenia, precyzji lub szczęścia. LKS najbliżej szczęścia był tuż przed przerwą. Po uderzeniu z rzutu wolnego, Szuber na raty łapał futbolówkę i zatrzymał ją ostatecznie na linii końcowej. Ciąg dalszy w rozwinięciu newsa.

*GALERIA - B klasa: Kuźnia Jawor - LKS Chełmiec (24 zdjęcia)*

Drugą połowę ze sporym animuszem rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszych pięciu minutach pięciokrotnie uderzali na bramkę strzeżoną przez Szubera. Później gra się wyrównała. Jedni jak i drudzy mieli swoje sytuacje. W 53 minucie Arkadiusz Korybski wyprowadził Kuźnię II na prowadzenie. Goście mieli dobre okazje ku temu, aby podwyższyć przewagę, ale tak jak przed zmianą stron, za każdym razem czegoś brakowało. Najbliżej szczęścia był w 68 minucie Korybski, który w sytuacji jeden na jeden z Karabanem, trafił prosto w niego.

Im bliżej było końca, jaworzanie coraz bardziej skupiali się na dostępie do własnej bramki i odstępowali pola LKS-owi. Jednak miejscowi długo nie potrafili znaleźć recepty na pokonanie Szubera, aż do 88 minuty. Wówczas to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, bramkarza Kuźni do kapitulacji zmusił Szwaja, który tym samym uratował punkt dla swojego zespołu.

Kuźnia II Jawor nadal zamyka tabelę legnickiej B klasy gr. IV. LKS jest klasyfikowany na siódmej pozycji.

27 września (niedziela), godz. 14:00 - Chełmiec
LKS Chełmiec - Kuźnia II Jawor 1:1 (0:0)
Bramki: Pancerz 88' - Korybski 53'
LKS: Adam Karaban - Daniel Brzuszek, Damian Gajda (Paweł Ochowicz 53'), Arkadiusz Kruczek, Mariusz Kruczek, Robert Kruczek, Krystian Lelas, Przemysław Mazur, Dawid Pancerz, Bogumił Rzepka (Kamil Karaban 46'), Damian Szwaja
Kuźnia II: Krzysztof Szuber - Kacper Zawierucha, Maciej Kielman, Dawid Każarnowicz, Przemysław Tarnówka, Konrad Fiediurek, Damian Gerasimowicz, Patryk Gwiździał, Damian Broniek, Bartłomiej Gwiździał, Arkadiusz Korybski (Mariusz Makowski 76')
Żółte kartki: Mazur (LKS) oraz Każarnowicz (Kuźnia II)
Sędziował: Maciej Horbal (Delegatura Legnica)