statystyki szczegółowe

Aktualności

LDJM: Kuźnia nie zatrzymała Miedzi

• autor: Juszczu, 2015-11-14 21:30

Kuźnia Jawor na zakończenie rundy jesiennej Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych przegrała na własnym stadionie z Miedzią Legnica 0:2. Legniczanie przystępowali do tego pojedynku z nożem na gardle, ponieważ tylko komplet punktów dawał im prawo gry na wiosnę w Lidze Makroregionalnej Juniorów Młodszych. Odnotujmy, że na meczu pojawił się dyrektor Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica Janusz Kudyba. Więcej informacji w rozwinięciu newsa.

*GALERIA - LDJM: Kuźnia Jawor - Miedź Legnica*

[LDJM - TABELA]
[LDJM - TERMINARZ]

Pierwsze czterdzieści minut to bardzo dobra i konsekwentna gra Kuźni w obronie. Założenia jaworzan opierały się na grze z kontry i po jednej z nich Piec był bliski gola. Miedź, nie licząc strzału w poprzeczkę, tylko raz była blisko zdobycia bramki, ale na posterunku był Michałków. Z każdą minutą presja wyniku rosła na legniczanach i widać to było w ich nerwowej grze, co sprzyjało zespołowi Kuźni.

W przerwie na boisku pojawił się w szeregach gości Skotarczuk, który chwilę po wejściu zaznaczył swoją obecność i otworzył wynik spotkania, po indywidualnej akcji. Ten sam zawodnik w 70 minucie podwyższył na 2:0 i stało się jasne, że Miedź wywalczy awans. Mimo ambitnej gry gospodarzy, nie byli oni w stanie zatrzymać legniczan. - Cieszy zaangażowanie i konsekwencja w grze w kolejnym meczu. Śmiało można stwierdzić, że w końcu nasz team dojrzał do tej ligi. Nie składamy broni i w każdym kolejnym spotkaniu będziemy walczyć o zwycięstwo! Miedzi gratulujemy i życzymy powodzenia w Lidze Makroregionalnej! - mówił po meczu szkoleniowiec juniorów młodszych Kuźni Dariusz Szeliga.

14 października (sobota), godz. 14:00 - Jawor (Stadion Miejski)
Kuźnia Jawor - Miedź Legnica 0:2 (0:0)
Bramki: Skotarczuk 43', 70'
Kuźnia: Jakub Michałków - Miłosz Tokarczyk, Dawid Koziol, Łukasz Duda, Michał Mężyk, Miłosz Kocyła, Wojciech Smyk, Przemysław Piec, Krystian Dudek, Marcin Sasinowski (Bartosz Trzciński 72'), Seweryn Suchecki (Kacper Nowak 58').
Sędziowali: Kacper Gontarek (jako główny) oraz Bartłomiej Oniszczuk i Marcin Sołdaczuk (asystenci) - Delegatura Legnica