statystyki szczegółowe

Aktualności

Klasa O: Przełamanie Kuźni!

• autor: Juszczu, 2016-04-24 00:47

Ponad miesiąc czekaliśmy na kolejne ligowe zwycięstwo jaworskiej Kuźni w legnickiej Klasie Okręgowej. Dziś podopieczni trenera Władysława Morocha pokonali przed własną publicznością Iskrę Kochlice 1:0 i ta wygrana jest jak najbardziej zasłużona. Autorem bramki na wagę trzech punktów był Marcin Bagiński. Grający z taką ambicją, zaangażowaniem zespół MRKS-u chcielibyśmy oglądać w każdy weekend. Ciąg dalszy w rozwinięciu newsa.

Spotkanie można określić jako "mecz walki". Obie strony miały swoje sytuacje, ale zdecydowanie więcej okazji do umieszczenia futbolówki w siatce mieli gospodarze tego starcia. Pierwszą już w drugiej minucie, kiedy to mocny strzał Damiana Dulęby z kilkunastu metrów sparował na rzut rożny. Przed przerwą jeszcze kilka razy było gorąco w polu karnym kochliczan. Zdecydowanie najbliżej szczęścia był Marcin Bagiński w 35 minucie, gdy po rzucie wolnym "obił" poprzeczkę. Warto także wspomnieć, że kilka chwil wcześniej w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka została wybita niemal z linii bramkowej. Najlepsza okazja gości w pierwszej połowie jak i w przekroju całych zawodów miała miejsce w 21 minucie, gdy zawodnik Iskry stanął oko w oko z dobrze dysponowanym tego dnia Dawid Kroczakiem, ale przegrał ten pojedynek. Obie ekipy schodziły do szatni po pierwszych 45 minutach.

Kuźnia po zmianie stron dążyła do otwarcia rezultatu i dopięła swego. W 60 minucie Dawid Duda przedarł się lewą stronę, dograł wzdłuż bramki do Marcina Bagińskiego, a ten nie zmarnował danej mu szansy. Iskra próbowała odpowiedzieć, ale bezskutecznie. Natomiast Kuźnia mogła i powinni jeszcze trafić do siatki rywali. Wyśmienite sytuacje zmarnowali Damian Dulęba i Patryk Borek. Pierwszy z nich uderzył z kilku metrów zbyt mocno i futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Z kolei młodszy z braci Borek minimalnie chybił, tuż obok słupka. Ostatecznie mecz kończy się jednobramkowym zwycięstwem miejscowych. Miejmy nadzieję, że to przełamanie pozwoli nabrać naszej drużynie wiatru na kolejne spotkanie i doda wiary we własne umiejętności.

23 kwietnia (sobota), godz. 17:00 - Jawor (Stadion Miejski)
Kuźnia Jawor - Iskra Kochlice 1:0 (0:0)
Bramka: Bagiński 60'
Kuźnia: Dawid Kroczak - Przemysław Wiśniewski, Kamil Dunaj, Kacper Grabarczyk, Michał Mężyk, Damian Dulęba, Kamil Janoś, Mateusz Bober, Dawid Duda, Patryk Borek (Wojciech Smyk 83'), Marcin Bagiński
Sędziował: Piotr Łabędzki (Delegatura Legnica)