statystyki szczegółowe

Aktualności

Klasa O: Prochowiczanka rozbita przy Parkowej

• autor: Juszczu, 2016-06-04 20:35

Dobrą dyspozycję prezentują w końcówce sezonu piłkarze jaworskiej Kuźni. Dziś team Władysława Morocha pokonał aż 5:1 Prochowiczankę Prochowice i tym samym pozbawił ją szans na zajęcie czwartego miejsca, gwarantującego grę w barażach. W szeregach MRKS-u hattrickiem popisał się Marcin Bagiński, który nigdy wcześniej w drużynie seniorskiej tyle trafień w jednym spotkaniu nie zapisał na swoje konto. Po golu dołożyli Dawid Duda i Damian Broniek, dla którego było to premierowe trafienie w pierwszym zespole. Ciąg dalszy w rozwinięciu newsa.

Początek nie wskazywał na to, że mecz zakończy się tak efektownym zwycięstwem Kuźni, bowiem oba zespoły toczyły wyrównany bój. W trzynastej minucie gospodarze byli po raz pierwszy bardzo bliscy szczęścia. Po zagraniu Damiana Dulęby wzdłuż bramki, Marcinowi Bagińskiemu zabrakło niewiele, aby umieścić futbolówkę w siatce. Chwilę później w odpowiedzi Prochowiczanka wyprowadziła kontrę, ale na szczęście nie zakończyło się ona sukcesem.

W siedemnastej minucie MRKS objął prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła do Brońka, który uderzeniem po długim słupku z kilku metrów dał powody do radości jaworskiej publiczności. Ten gol dodał animuszu jaworzanom i po 120 sekundach mogło być 2:0. Po centrze w pole karne, zamykający akcję Dawid Duda zagrał piłkę głową wzdłuż bramki, a Bartłomiejowi Gwiździałowi niewiele zabrakło, aby wpisać się na listę strzelców.

Jednak co się odwlecze to nie uciecze. W 21 minucie po podaniu Kamila Janosia Marcin Bagiński nie ma najmniejszych problemów, aby wpakować futbolówkę do siatki z bliskiej odległości. Ledwie minęły dwie minuty, a było już 3:0. Tym razem trafił Dawid Duda. Otrzymał on piłkę od Bagińskiego, minął obrońców i z kilkunastu metrów pokonał bramkarza.

Zszokowani prochowiczanie dopiero po chwili otrząsnęli się po trzech ciosach. W 30 minucie jeden z przyjezdnych próbował przelobować Patryka Borka, ale wykończenie pozostawiało wiele do życzenia. Z kolei w 33 minucie Patryk Borek wygrał z zawodnikiem Prochowiczanki pojedynek sam na sam. Gdyby podopieczni trenera Antosiewicza wykorzystali te okazje wynik byłby jeszcze sprawą otwartą, a tak w 40 minucie otrzymali gola do szatni. Marcin Bagiński popisał się fantastycznym uderzeniem z narożnika w kierunku długiego słupka.

Nie mający nic do stracenia piłkarze beniaminka z Prochowic od początku drugich 45 minut ruszyli do odrabiania lub przynajmniej zmniejszenia strat i mieli ku temu szanse. W 52 minucie nie wykorzystali rzutu karnego, gdyż egzekutor posłał piłkę nad poprzeczką. Z kolei w 56 minucie trafili z rzutu wolnego w słupek. W kilku sytuacjach na przeszkodzie gościom stawał dobrze dysponowany tego dnia Patryk Borek, popisując się fenomenalnymi robinsonadami.

Po zmianie stron Kuźnia spuściła z tonu. Nie stwarzała już tylu sytuacji okazji, ale prowadzenie udało się jej podwyższyć w 68 minucie. Po zagraniu Damiana Dulęby z prawego skrzydła, Kamila Bachusza z zimną krwią pokonał po raz trzeci Marcin Bagiński. Prochowiczanka bramkę honorową zdobyła w 83 minucie. Najpierw napastnik gości nie zdołał pokonać Patryka Borka w starciu jeden na jeden, ale jaworska defensywa nie zdołała zażegnać od razu niebezpieczeństwa i po zagraniu z bocznego sektora boiska zawodnik z Prochowic z niewielkiej odległości sfinalizował akcję, a golkiper MRKS-u w tym przypadku nie miał nic do powiedzenia.

4 czerwca (sobota), godz. 17:00 - Jawor (Stadion Miejski)
Kuźnia Jawor - Prochowiczanka Prochowice 5:1 (4:0)
Bramki: Broniek 17', Bagiński 21', 45', 68', Duda 23' - ? 83'
Kuźnia: Patryk Borek - Przemysław Wiśniewski, Kacper Grabarczyk, Bartłomiej Gwiździał, Sylwester Dworakowski, Damian Dulęba, Kamil Janoś, Mateusz Bober, Dawid Duda, Damian Broniek, Marcin Bagiński
Sędziowali: Piotr Łabędzki (jako główny) oraz Aleks Paluch i Grzegorz Woronok (asystenci) - Delegatura Legnica
Widzów: 200
W 53 minucie Prochowiczanka nie wykorzystała rzutu karnego (egzekutor przestrzelił)