statystyki szczegółowe

Aktualności

Klasa O: Podsumowanie 1.kolejki

• autor: Juszczu, 2016-08-22 15:12

Za nami inauguracyjna kolejka legnickiej Klasy Okręgowej i nie zbyt dobrze spisali się gospodarze poszczególnych meczów. Na osiem meczów tylko w jednym triumfowali miejscowi, a mianowicie piłkarze Dębu Stowarzyszenie Siedliska. Beniaminek dzięki temu, że wygrał najokazalej zasiadł jako pierwszy w fotelu lidera w sezonie 2016/2017. Największą huśtawkę nastrojów przeżyli kibice w Chobieni. Niedosyt mogą czuć także w Złotoryi. Ciąg dalszy w rozwinięciu newsa.

Pierwszy mecz kampanii odbył się w Chojnowie, gdzie miejscowa Chojnowianka podejmowała Kuźnię Jawor. Przyjezdni nie mieli łatwej przeprawy. Nie najlepiej w ich wykonaniu wypadło pierwsze 45 minut, w których od siedemnastej minuty musieli gonić wynik. Jednak tuż przed zmianą stron zdołali nie tylko wyrównać, ale także objąć prowadzenie, a wszystko za sprawą Przemysława Wiśniewskiego. Tuż po zmianie stron prowadzenie MRKS-u podwyższył z rzutu karnego Emilian Borek i podopieczni trenera Marcina Dudka do końcowego gwizdka kontrolowali wydarzenia na boisku, utrzymując swoją przewagę.

Kto myślał, że odmłodzony Konfeks Legnica będzie w legnickiej okręgówce tylko chłopcem do bicia może się srogo zawieźć. Team pod batutą trenera Andrzeja Kisiela w spotkaniu z Kaczawą Bieniwoice przegrał, ale tanio skóry nie sprzedał. Bieniowiczanie musieli się sporo namęczyć, aby ze stadionu przy ulicy Grabskiego wywieźć pełna pulę. Komplet punktów zapewnili sobie dopiero w 74 minucie po uderzeniu Karola Urbańskiego.

Efektownie po kilkuletnim rozbratem z okręgówką przywitał się Dąb Stowarzyszenie Siedliska. Beniaminek rozbił Czarnych Rokitki, ale pierwsza połowa nie zapowiadała takiego pogromu. "Dębowi" na przerwę schodzili przy prowadzeniu 1:0, ale worek z bramkami dla nich rozwiązał się dopiero w drugiej odsłonie. W sumie piłkarze Marcina Rabandy zaaplikowali pięć trafień Czarnym, którzy zdołali odpowiedzieć tylko honorowym golem autorstwa Andrzeja Ziembowskiego.

Górnik Złotoryja był bardzo bliski trzech punktów na inaugurację, ale po końcowym gwizdku musiał się obejść smakiem. Złotoryjanie od 32 minuty prowadzili z Iskrą Księginice po golu Marcina Baszczaka. Ten rezultat utrzymywał się długo, bo aż do 87 minuty. Wówczas Rafał Sobczak pokonał Łukasza Łuniewskiego i oba zespoły podzieliły się punktami.

Drogę z nieba do piekła w niedzielne popołudnie przebyli piłkarze Odry Chobienia, z kolei w przeciwnym kierunku powędrowali zawodnicy Iskry Kochlice. Odra do przerwy prowadziła 2:0 z kochliczanami przed własną publicznością, ale gości to nie podłamało. W 75 minucie doprowadzili do remisu 2:2, a w 90 minucie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i wrócili do Kochlic z trzema punktami.

Przyszłość Prusice drugi raz w historii przystąpiła do rozgrywek do legnickiej Klasy Okręgowej, drugi raz na starcie sezonu mierzyła się z ekipą z powiatu jaworskiego i drugi raz na inaugurację przegrała. Tym razem górą okazało się Rodło Granowice, które zwyciężyło 3:1. Jednak granowiczanie dopiero w końcówce zapewnili sobie pełną pulę. Drugiego i trzeciego strzelili dopiero w ostatnich pięciu minutach meczu.

Hit pomiędzy Odrą Ścinawa i Gromem Gromadzyń-Wielowieś goli nie przyniósł. Przybyli na zawody kibice nie musieli być jednak wcale rozczarowani, bowiem obejrzeli dobre widowisko, z dużą ilością sytuacji podbramkową.

Prochowiczanka Prochowice pokonała beniaminka z Przemkowa, lecz nie bez trudu. Przemkowianie postawili twarde warunki. Podopieczni Zbigniewa Antosiewicza dwoma bramkami zdobytymi dopeiro w ostatnim kwadransie sprawili, że trzy punkty pojechały do Prochowic.

Klasa Okręgowa OZPN Legnica - 1.kolejka
20 sierpnia - sobota
Chojnowianka Chojnów - Kuźnia Jawor 1:3 (1:2)
Bramki: Kowalczyk 15' - Wiśniewski 42', 45', E. Borek 48'-k.
Konfeks Legnica - Kaczawa Bieniowice 0:1 (0:0)
Bramka: Urbański 74'
Dąb Stowarzyszenie Siedliska - Czarni Rokitki 5:1 (1:0)
Bramki: Tomczyk 45', Plebaniak 53', Horbal 56', Szpanek 67', Lazarek 72' - Ziembowski 69'