statystyki szczegółowe

Aktualności

PP: Konfeks rozgromiony (FOTO)

• autor: Juszczu, 2016-08-31 20:14

Kuźnia Jawor w bieżącej edycji Pucharu Polski na szczeblu OZPN Legnica jak na razie nie ma problemów z pokonywaniem kolejnych szczebli. W I rundzie pokonała Orła Mikołajowice 5:1, a dziś w II rundzie ligowego rywala Konfeks Legnica aż 9:1. Łupem bramkowym podzielili się Kacper Grabarczyk, Damian Dulęba, Mateusz Bober, Dawid Duda, Emilian Borek i Marcin Bagiński. Więcej w rozwinięciu newsa.

*GALERIA - Puchar Polski: Kuźnia Jawor - Konfeks Legnica 9:1 (4:0) (74 zdjęć)*

Zawody zostały rozegrane na stadionie na osiedlu Przyrzecze, bowiem obiekt przy ulicy Parkowej po sobotnim meczu z Odrą Ścinawa został tymczasowo zamknięty. Konfeks delegował do Jawora skład oparty głównie na juniorach, a z ławki rezerwowych dyrygował nimi nie Andrzej Kisiel, a szkoleniowiec grup młodzieżowych Michał Grządkowski. Marcin Dudek miał dziś do swej dyspozycji siedemnastu podopiecznych i każdy z nich przebywał na boisku minimum trzydzieści minut.

Spotkanie bez historii - tak w skrócie można było określić to co się działo tego dnia na boisku. Jaworzanie od początku rządzili i dzielili, stwarzając sobie kolejne okazje na strzelenia gola. Festiwal goli otworzył Damian Dulęba w dziewiątej minucie, który otrzymał podanie od Emiliana Borka z głębi pola i uderzeniem po długim słupku z kilkunastu metrów pokonał golkipera przyjezdnych.

W 25 minucie na listę strzelców wpisał się Kacper Grabarczyk, który podcinką podwyższył prowadzenie. W 28 minucie dobrego dośrodkowania Dawida Dudy z prawego skrzydła nie zmarnował Damian Dulęba. W 31 minucie ponownie dał o sobie znać Kacper Grabarczyk. Tym razem zszedł z prawej flanki do środka i strzałem po ziemi z okolic "szesnastki" zdobył swoją czwartą bramkę w historii dla jaworskiej Kuźni.

Kuźnia po pierwszej połowie prowadziła 4:0, a dosłownie kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej futbolówka piąty raz wylądowała w siatce. Tym razem uderzał Dawid Duda, a asystował Kamil Janoś. 58 minuta to gol na 6:0. Emilian Borek zagrał do Mateusza Bobera, a ten uderzył nad bramkarzem pod poprzeczką. Trafienie na 7:0 było drugim Dawida Dudy, który zamknął skutecznie na długim słupku akcję po zagraniu z prawej flanki Emiliana Borka.

W 66 i 72 minucie bramkarza z Legnicy pokonali odpowiednio Emilian Borek oraz Marcin Bagiński. Dodajmy, że w tym pojedynku sporo "oczek" do klasyfikacji kanadyjskiej uzbierał starszy z braci Borek. Emil raz trafił do siatki i aż trzykrotnie zaliczał "ostatnie podanie". Choć Konfeks nie miał za wiele do powiedzenia, to młodzi zawodnicy starali się ambitnie walczyć i za swoją postawę zostali nagrodzeni w 85 minucie, kiedy to zapisali na swoje konto gola honorowego i ustalili rezultat końcowy na 9:1.

31 sierpnia (środa), godz. 17:00 - Jawor (Przyrzecze)
Kuźnia Jawor - Konfeks Legnica 9:1 (4:0)
Bramki: Dulęba 9', 28', Grabarczyk 25', 31', Duda 46', 60', Bober 58', E. Borek 66', Bagiński 72' - ? 85'
Kuźnia: Patryk Borek - Wojciech Smyk, Kamil Dunaj (Kamil Kurzelewski 46'), Bartłomiej Gwiździał, Sylwester Dworakowski (Łukasz Duda 46'), Dawid Duda (Przemysław Piec 60'), Mateusz Bober (Przemysław Wiśniewski 60'), Kamil Janoś (Marcin Bagiński 60'), Emilian Borek, Damian Dulęba (Miłosz Tokarczyk 46')
Sędziowali: Piotr Łabędzki (jako główny) oraz Rafał Bardziński i Przemysław Jaz (asystenci) - Delegatura Legnica