statystyki szczegółowe

Aktualności

Klasa O: Podsumowanie 21.kolejki

• autor: Juszczu, 2017-04-24 20:52

Działo się w 21.kolejce legnickiej Klasy Okręgowej. Odra Ścinawa bardzo szybko wróciła na fotel lidera po efektownym zwycięstwie nad Dębem. Tylko w trochę mniejszych rozmiarach zwyciężyła Kuźnia Jawor. Prawdziwy dreszczowiec rozegrał się w Księginicach. W spotkaniu bardzo ważnym dla dolnych rejonów tabeli dokonał się podział punktów. Ciąg dalszy w rozwinięciu newsa.

W miniony weekend granie w legnickiej okręgówce rozpoczęło się od potyczki Górnika Złotoryja z Czarnymi Rokitki. Po zaciętym pojedynku złotoryjanie stracili punkty, remisując tylko z niżej notowanym przeciwnikiem 2:2. Warto odnotować, że podopieczni Chrystiana Serkiesa do 77 minuty przegrywali 2:0. Co ciekawe przez pierwsze trzydzieści minut golkiper Czarnych bronił... bez rękawic. To rozstrzygnięcie bardzo ucieszyło Odrę Ścinawa wraz  iskrą Księginice, które swoje mecze rozegrały w sobotnie popołudnie.

Oba zespoły nie zmarnowały szansy na wyprzedzenie złotoryjskiego lidera. Odra po sześciu minutach przegrywała z Dębem 0:1, ale potem nastąpiła prawdziwa egzekucja. Bramkarz "Dębowych", którzy grali w okrojonym składzie, aż siedmiokrotnie przepuszczał strzały gospodarzy. O wiele trudniejszą przeprawę miała Iskra Księginice, która dopiero w doliczonym czasie gry przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę w konfrontacji z Gromem Gromadzyń-Wielowieś. W ostatecznym rozrachunku księginiczanie triumfowali 4:3. Za sprawą tych wyników kolejność na podium wygląda tak jak po rundzie jesiennej: 1.Odra Ścinawa, 2. Iskra Księginice, 3.Górnik Złotoryja.

W pogoni za prowadzącym trio są drużyny Kuźni Jawor i Prochowiczanki Prochowice, które nie odpuszczają. Jaworzanie bez większych problemów rozbili Kaczawę Bieniowice 6:2. Dwa razy na listę strzelców w tym spotkaniu wpisał się Marcin Bagiński, dzięki czemu został liderem klasyfikacji strzelców legnickiej okręgówki. Prochowiczanka bardzo skromnie, bo tylko 1:0 ograła Iskrę Kochlice. Są to kolejne zawody z udziałem prochowiczan, w których zapewniają sobie komplet punktów drugiej połowie.

Porażkę Gromu w Księginicach wykorzystały zespoły Konfeksu Legnica i Huty Przemków. Legniczanie pokonali u siebie Rodło Granowice 2:1 i awansowali kosztem ekipy z Wielowsi na szóstą pozycję. liczbą punktów z siódmym Gromem zrównali się przemkowianie, lecz nadal ustępują mu gorszym bilansem bezpośrednich starć. Huta ograła na wyjeździe Odrę Chobienia 2:1, dla której była to piąta porażka na wiosnę.

Swojej sytuacji w walce o zachowanie ligowego bytu nie poprawiły teamy, które w niedzielę zmierzyły się na stadionie w Chojnowie, czyli miejscowa Chojnowianka i Przyszłość Prusice. Bliżej zdobycia trzech "oczek" byli prusiczanie, którzy do 85 minuty prowadzili 2:1. Wówczas wyrównał Dominik Plebaniak. Ten remis nie urządza żadnej ze stron.

Klasa Okręgowa OZPN Legnica - 21.kolejka
22 marca - sobota
Górnik Złotoryja - Czarni Rokitki 2:2 (1:0)
Bramki:
Nowosielski 8', Dubowski 63' - ? 77', 83'
Kaczawa Bieniowice - Kuźnia Jawor 2:6 (0:4)
Bramki: Nikodem 65', 85' - Grabarczyk 7', Kurzelewski 14', Janoś 17', E. Borek 38'-k., Bagiński 52', 68'

Odra Chobienia - Huta Przemków 1:2 (0:1)
Bramki: Dobek 62' - Łopaciński 45', B. Oruba 60'

Konfeks Legnica - Rodło Granowice 2:1 (1:0)
Bramki: Janeczko, Wójcik - ?

Prochowiczanka Prochowice - Iskra Kochlice 1:0 (0:0)
Bramka: Grochowski 58'

23 marca - niedziela
Chojnowianka Chojnów - Przyszłość Prusice 2:2 (0:0)
Bramki: Kowalczyk 67', Plebaniak 82' - Trojanowski 53', 70'

Odra Ścinawa - Dąb Stowarzyszenie Siedliska 7:1
Bramki: Kruk x 3, Smereczyński, Smolny, Sowiecki, samobójcza - Bienia

Iskra Księginice - Grom Gromadzyń-Wielowieś 4:3 (1:1)
Bramki:
Cygan 36', Srebniak 77', Kocot 90', Karczewski 90'+4' - Bronka 8', 90'+3', Kuczyński 82'

Lp. Nazwa drużyny   M. Pkt. W. R. P. Br. Bil.
1. bz 21 46 14 4 2 60 - 17 +43
2. plus 21 45 14 3 4 61 - 29 +32
3. minus 21 44 13 5 3 52 - 29 +23
4. bz 21 41 13 2 6 46 - 28 +18
5. bz 21 39 12 3 5 54 - 27 +27
6. plus 21 31 9 4 8 30 - 29 +1
7. minus 20 30 8 6 6 40 - 42 -2
8. plus 21 30 9 3 9 42 - 37 +5
9. minus 21 28 8 4 9 44 - 43 +1
10. bz 21 25 7 4 10 28 - 42 -14
11. bz 21 23 7 2 12 33 - 58 -25
12. bz 21 22 7 1 13 38 - 54 -16
13. plus 21 18 5 3 13 29 - 49 -20
14. plus 20 17 5 2 13 35 - 60 -25
15. minus 21 17 5 2 14 34 - 59 -25
16. bz 21 15 3 6 12 27 - 56 -29