statystyki szczegółowe

Aktualności

B klasa: Orzeł nie pofruwał na Przyrzeczu [FOTO, WIDEO]

• autor: Juszczu, 2017-04-30 13:42

Zgodnie z planem spisały się w dniu dzisiejszym rezerwy jaworskiej Kuźni. Drugi zespół MRKS-u pokonał dziś na stadionie na osiedlu Przyrzecze Orła Konary 3:0. Gospodarze mieli przewagę, ale przyjezdni potrafili kilka razy zagrozić bramce strzeżonej przez Michała Mężyka, który pokazuje swoją postawą pomiędzy słupkami, że na dłużej zatrzyma bluzę z numerem jeden w Kuźni II. Ciąg dalszy w rozwinięciu newsa.

*GALERIA - B klasa: Kuźnia II Jawor - Orzeł Konary 3:0 (1:0)*

Michał Mężyk zaliczył w tym spotkaniu kilka udanych interwencji, chroniąc swoich kolegów od utraty gola. Jedynym wyjątkiem była sytuacja z 65 minuty, kiedy to wybrał się ona na wycieczkę na pogranicze pola karnego, a konsekwencją tego mógł być gol, lecz Dawid Każarnowicz zdołał wybić futbolówkę z linii bramkowej.

Rezerwy Kuźni rozpoczęły strzelanie w dziesiątej minucie. Dariusz Szeliga uderzeniem głową po koźle otworzył wynik konfrontacji. Dodajmy, że prezes klubu z ulicy Parkowej 8 przerwał w ten sposób swoją niemoc strzelecką. Na kolejne trafienie musieliśmy czekać do 70 minuty. Wówczas to Maciej Kielman skutecznie egzekwował rzut karny. Rezultat końcowy na 3:0 ustalił Dawid Duda w 80 minucie. Wygrana Kuźni II mogła być okazalsza, lecz gospodarze nie wykorzystali wielu nadarzających się okazji.

Gol Macieja Kielmana na 2:0 z rzutu karnego

30 kwietnia (niedziela), godz. 11:00 - Jawor (Przyrzecze)
Kuźnia II Jawor - Orzeł Konary 3:0 (1:0)
Bramki: Szeliga 10', Kielman 70'-k., D. Duda 80'
Kuźnia II (skład wyjściowy): Michał Mężyk - Patryk Gwiździał, Maciej Kielman, Marek Błoński, Kacper Kuźmiński, Dawid Duda, Dawid Każarnowicz, Kewin Klasa, Paweł Ociepka, Bartłomiej Gwiździał, Dariusz Szeliga