statystyki szczegółowe

Aktualności

Klasa O: Ligowy falstart [FOTO]

• autor: Juszczu, 2017-08-13 19:06

Z pewnością nie tak wyobrażaliśmy sobie inaugurację  w wykonaniu niebiesko-żółto-czarnych. Kuźnia Jawor w pierwszej kolejce sezonu 2017/2018 przegrała na wyjeździe ze Spartą Rudna 2:0. Jednak nie ma co załamywać rąk, bo jesteśmy dopiero na starcie rozgrywek. W naszych szeregach zabrakło w dniu dzisiejszym Roberta Kruczka, Mateusza Bobera czy Seweryna Sucheckiego. Ciąg dalszy w rozwinięciu newsa.

*GALERIA - Klasa Okręgowa: Sparta Rudna - Kuźnia Jawor*

Pierwsza połowa pojedynku Sparta - Kuźnia to wyrównane widowisko. Więcej strzałów w tej części zawodów oddali gospodarze, ale większość z nich była niecelna, zazwyczaj szybując nad poprzeczką. Podopieczni trenera Marcina Dudka przed zmianą stron najbliżej szczęścia byli w 30 minucie, kiedy to Marcin Bagiński uderzył niezwykle groźnie z rzutu wolnego.

Wraz z początkiem drugich 45 minutach gra stała się bardziej otwarta. W pierwszych minutach miejscowych postraszył Przemysław Wiśniewski, ale dwukrotnie strzelał niecelnie. W międzyczasie team Roberta Malawskiego odgryzł się próbą, po której piłka sprawdziła wytrzymałość poprzeczki. Jednak w 58 minucie futbolówka już zatrzepotała w siatce przyjezdnych. Sparta wyprowadziła kontrę, którą wykończył Mateusz Kochman.

Jaworzanie ruszyli do odrabiania strat, a ekipa z Rudnej cofnęła się. W dniu dzisiejszym szczęście pod posterunkiem Macieja Kijewskiego ewidentnie szerokim łukiem omijało jaworzan. Z bardzo dobrych okazji warto między innymi odnotować słupki po strzałach Bartłomieja Gwiździała czy Przemysława Pieca. Ładny strzał Emiliana Borka nieznacznie minął prostokąt Sparty, a przy próbie Marcina Bagińskiego Maciej Kijewski popisał się świetną robinsonadą, wybijając piłkę na rzut rożny.

Sparta skutecznie broniła się, od czasu do czasu wyprowadzając niebezpieczne akcje. Po kilku z nich mogła podwyższyć prowadzenie, lecz uderzenia były niecelne lub bronił je Patryk Borek. Beniaminkowi udało się zdobyć drugą bramkę w doliczonym czasie gry, kiedy to na listę strzelców wpisał się dawid Biały i ustalił rezultat końcowy na 2:0.

13 sierpnia (niedziela), godz. 17:00 - Rudna