statystyki szczegółowe

Aktualności

B klasa: Lepiej w dziesięciu jak w jedenastu

• autor: Juszczu, 2017-10-15 14:31

Kuźnia II Jawor pokonała na osiedlu Przyrzecze Tatrę Krzeniów w dziewiątej kolejce legnickiej klasy B grupy piątej. Jednak pierwsze dwadzieścia minut nie zapowiadało takiego obrotu sprawy. W 15 minucie przyjezdni objęli prowadzenie. Po pierwszej próbie przelobowania Macieja Kielmana futbolówka trafiła w poprzeczkę, następnie wróciła ona do zawodników Tatry i drugie podejście okazało się udane. Ciąg dalszy w rozwinięciu newsa. Niebawem multimedia.

W 20 minucie Maciej Kielman za interwencje ręką poza obrębem własnej szesnastki został ukarany czerwoną kartką. Pomiędzy słupkami zastąpił go Mateusz Bruliński. Wydawało się, że rezerwy MRKS-u znalazły się w sporych opałach, ale nic bardziej mylnego.

Kilkadziesiąt sekund po tym jak Maciej Kielman opuścił plac gry Kuźnia II wyrównała. Kamil Kurzelewski znalazł się w sytuacji sam na sam i nie zmarnował jej. W 30 minucie w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki wpakował Dawid Hołyński. W 38 minucie na 3:1 podwyższył Kamil Kurzelewski, także po rzucie rożnym , ale sędzia po konsultacji z asystentem trafienia nie uznał.

Tuż przed zmianą stron Tatra miała dwie okazje do wyrównania, ale skutecznie interweniował Mateusz Bruliński. Najpierw wygrał pojedynek na jeden, a następnie obronił uderzenie zmierzające w kierunku bliższego słupka.

Drugie 45 minut to już totalna dominacja grającej w osłabieniu Kuźni i sporo liczba zmarnowanych sytuacji bramkowych przez miejscowych. Gdyby jaworzanie wykazali się większą skutecznością to mogli zaaplikować przeciwnikom nawet dwucyfrową liczbę bramek. Z kolei po drugiej strony Mateusz Bruliński był prawie bezrobotny i nabijał kolejne minuty z czystym kontem.

W 65 minucie na 3:1 dla Kuźni II podwyższył strzałem po ziemi zza pola karnego Dariusz Szeliga. W 85 minucie piłka znalazła drogę do bramki po uderzeniu po długim słupku Sylwestra Dworakowskiego. Rezultat końcowy na 5:1 ustalił w 90 minucie golkiper Mateusz Bruliński z rzutu karnego.

15 października (niedziela), godz. 11:00 - Jawor (Przyrzecze)
B klasa: Kuźnia II Jawor - Tatra Krzeniów 5:1 (2:1)
Bramki: Kurzelewski 22', Hołyński 30', Szeliga 65', Dworakowski 85', Bruliński 90'-k. - ? 15'
Kuźnia II: Maciej Kielman - Konrad Fiediurek, Sylwester Dworakowski, Przemysław Tarnówka (Wojciech Smyk 46'), Patryk Gwiździał, Jakub Oślak (Yurii Shkvarlo 46'), Kamil Janoś (Dawid Rembisz 60'), Kamil Kurzelewski, Mateusz Bruliński, Dawid Hołyński, Dariusz Szeliga
Czerwona kartka: Maciej Kielman (Kuźnia II - 20'; za interwencję ręką poza polem karnym)