statystyki szczegółowe

Aktualności

U-17: Kuźnia piąta, triumf Eskadry

• autor: Juszczu, 2017-12-29 18:52

W dniu dzisiejszym nasi juniorzy młodsi wzięli udział w turnieju transgranicznym COMT Coaching Club w Bolesławcu. W fazie grupowej rozkręcali się bardzo powoli, a gdyby nie to być może wróciliby do Jawora z medalami. Jednak gdy już zaczęli wygrywać, to nikt nie potrafił na nich znaleźć panaceum. Jaworzanie ostatnie ukończyli na piątej lokacie. Ciąg dalszy w rozwinięciu newsa.

*GALERIA - Juniorzy młodsi (U-17) - Turniej transgraniczny CCC w Bolesławcu*

W pierwszym spotkaniu Kuźnia grała z Bazaltem Sulików. W tym pojedynku sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło głoszące, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Sprawdziło się niestety na niekorzyść jaworzan, którzy mieli kilka dobrych okazji, a na dwie minuty przed końcową syreną stracili gola. Jak się chwilę później to trafienie zadecydowało o losach kompletu punktów. Kolejny mecz to zdecydowanie najsłabszy występ w turnieju, który nie przyniósł rehabilitacji za inauguracyjną porażkę. Niebiesko-żółto-czarni ulegli Karkonoszom II Jelenia Góra 1:2, a honorową bramkę zapisał na swoje konto Marcel Szałach.

Przed trzecią serią gier podopieczni trenera Dariusza Szeligi byli w bardzo trudnej sytuacji. Aby myśleć o grze o medale (do finału przechodzili zwycięzcy grup, drugie zespoły grały o brąz) jaworzanie musieli wygrać zarówno z Eskadrą jak i KKS-em Jelenia Góra oraz co gorsza liczyć na potknięcia innych.

Eskadra przed konfrontacją z Kuźnią miała komplet punktów na koncie i była faworytem. Jednak MRKS spłatał psikusa miejscowym i ograł ich 1:0 po dobrych w swoim wykonaniu zawodach. Decydujący cios zadał w trzeciej minucie Bartłomiej Pastuła, ale zaznaczmy jeszcze, że wraz z syreną futbolówka zatrzepotała w jaworskiej siatce, lecz gol został słusznie nieuznany. Warto dodać, że była to jedyna porażka Eskadry w całym turnieju!

Mecz kończący rozgrywki grupowe z KKS-em Jelenia Góra w teorii miał być najłatwiejszy. Jednak to jeleniogórzanie jako pierwsi objęli prowadzenie. Na ripostę ze strony Kuźni nie trzeba było długo czekać. Najpierw kapitalnym uderzeniem zza pola karnego, po długim słupku, popisał się Dawid Kuc. Natomiast pełną pulę przypieczętował Marcin Tymofiejczyk.

Aby zagrać przynajmniej o brązowy medal jaworzanie musieli liczyć na zwycięstwo Bazaltu nad Eskadrą i liczyć na to, że Karkonosze zgubią punkty z KKS-em. Niestety został tylko zrealizowany ten drugi warunek i nasi musieli zadowolić się spotkaniem o piątą lokatę z JKS Jarosław. Rozpoczęło się ono kapitalnie dla młodych piłkarzy z grodu Świętego Marcina. Minęła minuta z kilkunastoma sekundami, a na tablicy widniał rezultat 2:0 dla Kuźni po bramkach Bartłomieja Pastuły i Marcina Tymofiejczyka. Moment później Marcel Szałach zanotował trafienie stadiony świata zza pola karnego i było 3:0.

Zawodnicy Dariusza Szeligi kontrolowali przebieg gry i utrzymywali trzy gole przewagi aż do jedenastej minuty. Wówczas JKS zmniejszył straty i szukał swoich okazji na gola kontaktowego. Jednak zawodnicy JKS-u pudłowali lub dobrze pomiędzy słupkami spisywał się Adrian Nkwamu. Ostatecznie Kuźnia zwyciężyła 3:1, choć mogła wyżej i finiszowała na piątej lokacie.

Skład juniorów młodszych Kuźni: Adrian Nkwamu - Bartłomiej Pastuła, Marcel Szałach, Dawid Kuc, Marcin Tymofiejczyk, Dawid Kasprzycki, Dawid Bonielewicz, Krzysztof Stawiarski, Marcel Olanin

COMT Coaching Club w Bolesławcu - juniorzy młodsi - mecze Kuźni
Faza grupowa
1.kolejka: KUŹNIA - Bazalt Sulików 0:1
2.kolejka: KUŹNIA - Karkonosze Jelenia Góra 1:2 (Gol: Marcel Szałach)
3.kolejka: KUŹNIA - Eskadra Bolesławiec 1:0 (Gol: Bartłomiej Pastuła)
4.kolejka: KUŹNIA - KKS Jelenia Góra 2:1 (Gole: Dawid Kuc, Marcin Tymofiejczyk)
Mecz o 5 miejsce
KUŹNIA - JKS Jarosław 3:1 (Gole: Bartłomiej Pastuła, Marcin Tymofiejczyk, Marcel Szałach)