statystyki szczegółowe

Aktualności

Piękne gole rezerwowych dały zwycięstwo [FOTO+WIDEO]

• autor: Juszczu, 2018-06-10 09:22

Zwycięstwem Kuźnia Jawor zakończyła sezon 2017/2018. Niebiesko-żółto-czarni pokonali na wyjeździe KS Męcinka 2:1 i była to ich dziewiętnasta wygrana. Pełną pulę MRKS-owi dały piękne trafienia Yuriego Shkvarlo i Seweryna Sucheckiego, ale po kolei. Gospodarze zawiesili jaworzanom dość wysoko poprzeczkę i tanio skóry nie sprzedali. Pierwsze minuty dla Kuźni, ale po kilkunastu minutach gra się wyrównała. W przekroju całych zawodów zdecydowanie więcej sytuacji podbramkowych mieli podopieczni trenera Marcina Dudka. Ciąg dalszy w rozwinięciu newsa.

*GALERIA - Klasa Okręgowa: KS Męcinka - Kuźnia Jawor*

Już po 180 sekundach gry goście mogli prowadzić w Męcince. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ustawiony na dalszym słupku Emilian Borek poślizgnął się i nie skierował futbolówki do prostokąta. Gdyby nie to najprawdopodobniej byłoby 1:0. Mijały kolejne minuty i Kuźnia miała kolejne szanse, ale szwankowało wykończenie, a w strzałach jaworzan brakowało zwłaszcza siły. Bardzo często defensywie KS-u zagrażał Marcin Bagiński, który miał swoje okazje.

KS w pierwszych 45 minutach miał dwie świetne okazje. W 25 minucie Mariusz Słota kapitalnie uderzył z linii ":szesnastki" z przewrotki i piłka minęła słupek. Z kolei w 34 minucie Kamil Knop huknął po wrzutce z pięciu metrów i trafił prosto w twarz Patryka Borka. Tuż przed zmianą stron bliski szczęścia był Emilian Borek, ale po centrze z kornera trafił w poprzeczkę.

Początek drugiej odsłony Kuźnia zaczęła z większym animuszem i w kilka minut wypracowała sobie trzy sytuacje. Starania jaworzan zostały wynagrodzone w 55 minucie. Yurii Shkvarlo zdecydował się na strzał z około 25 metrów, piłka otarła się po drodze o nogę Bartosza Gabrysia i zatrzepotała w siatce. Kilka minut później z dystansu huknął Marcel Szałach i trafił w poprzeczkę.

Jednak KS  nie zamierzał przyglądać się poczynaniom Kuźni. Podopieczni Adama Gabrysia szukali wyrównania i dopięli swego w 67 minucie. Przy rzucie rożnym ustawiony na dalszym słupku Dawid Zapaśnik skierował futbolówkę do bramki. W 81 minucie Kuźnia ponownie wyszła na prowadzenie i nie oddała go już do końca. Kapitalnym uderzeniem z około 30 metrów popisał się Seweryn Suchecki, zdejmują pajęczynę z bramki strzeżonej przez Leszka Mazura. KS do końca szukał gola wyrównującego, ale po końcowym gwizdku to jaworzanie mogli świętować.

Gol na 0:1 Yuriego Shkvarlo

Gol na 1:2 Seweryna Sucheckiego

9 czerwca (sobota), godz. 17:30 - Męcinka
Klasa O: KS Męcinka - Kuźnia Jawor 1:2 (0:0)
Bramki: Zapaśnik 67' - Shkvarlo 55', Suchecki 81'
Kuźnia: Patryk Borek - Przemysław Wiśniewski, Emilian Borek, Robert Kruczek, Wojciech Smyk, Przemysław Piec (Bartłomiej Gwiździał 86'), Kacper Grabarczyk (Marcel Szałach 46'), Krystian Pietruszka (Seweryn Suchecki 75'), Kamil Janoś (Yurii Shkvarlo 46'), Sylwester Dworakowski (Dawid Duda 58'), Marcin Bagiński (Maciej Kielman 90')
Żółta kartka: Pietruszka (Kuźnia)
Sędziowali: Paweł Horbal (jako główny) oraz Radosław Seredyszyn i Grzegorz Woronok (asystenci) - Delegatura Legnica