statystyki szczegółowe

Aktualności

Kuźnia jeszcze bez kompletu punktów [FOTO]

• autor: Juszczu, 2018-08-18 22:36

Ponownie otwarcie sezonu nie należy do udanych w wykonaniu Kuźni Jawor. W sobotnie popołudnie nie udało się jaworzanom odnieść pierwszego zwycięstwa. Niebiesko-żółto-czarni przegrali z KS Męcinka 0:3. Z pewnością po końcowym gwizdku pojawiło się sporo głosów krytyki, ale nie ma co załamywać rąk, bo to dopiero początek kampanii i walczymy dalej. Tym bardziej, że kolejny raz MRKS nie zagrał jeszcze w optymalnym ustawieniu, a w linii pomocy i ataku dominowała młodość. W wyjściowej jedenastce pojawiło się dwóch 16-latków i tyle samo 18-latków. Ciąg dalszy w roziwnięciu newsa.

*GALERIA - Klasa Okręgowa: Kuźnia Jawor - KS Męcinka*

Pierwsza połowa wyrównana, z sytuacjami dla obu stron. W dziewiątej minucie po dośrodkowaniu Marcina Tymofiejczyka, Marcin Bagiński uderzał obok bramki. Chwilę wcześniej dobrej okazji nie wykorzystał Piotr Zieliński, uderzając obok słupka. Przyjezdni objęli prowadzenie w 36 minucie w kontrowersyjnych okolicznościach. Po strzale głową Adama Pałki, Krzysztof Derechowski sięgnął futbolówkę, ale sędzia orzekł, iż uczynił już to zza linii bramkowej. Kuźnia mogła wyrównać jeszcze przed zmianą stron, ale próba Marcela Szałacha z kilkunastu metrów poszybowała nad poprzeczką.

Drugie 45 minut niestety ze wskazaniem na KS, który skutecznie odpierał ataki gospodarzy i miał więcej okazji na bramki, ale dobrze między słupkami spisywał się Krzysztof Derechowski. Jednak nie dał rady on zapobiec utracie goli w ostatnim kwadransie, kiedy to już Kuźnia bardziej się otworzyła. Dwukrotnie pokonał go były gracz jaworskiej Kuźni Mariusz Słota. Jaworzanie do końca szukali szansy na gola. W 88 minucie z bliskiej odległości nad poprzeczka uderzył Kewin Klasa. Rezultat już nie do końca zawodów nie uległ zmianie i na komplet punktów w sezonie 2018/2019 musimy jeszcze poczekać.

18 sierpnia (sobota), godz. 17:00 - Jawor (Stadion Miejski)
Klasa O: Kuźnia Jawor - KS Męcinka 0:3 (0:1)
Bramki: Pałka 36', Słota 71', 81'
Kuźnia: Krzysztof Derechowski - Przemysław Wiśniewski, Rafał Majka, Emilian Borek, Sylwester Dworakowski, Przemysław Piec, Marcel Szałach, Kamil Janoś, Marcin Tymofiejczyk (Kewin Klasa 50'), Seweryn Suchecki, Marcin Bagiński (Wojciech Smyk 75')
KS (skład wyjściowy): Michał Gołembiowski - Kamil Fitrzyk, Maciej Gabryś, Tomasz Piórkowski, Krzysztof Makowski, Adam Pałka, Marek Popardowski, Mariusz Słota, Łuksz Stanasiuk, Dawid Zapaśnik, Piotr Zieliński
Sędziowali: Marcin Frączek (jako główny) oraz Jakub Krzysiek i Piotr Szczyrbaty (asystenci) - Delegatura Lubin