statystyki szczegółowe

Aktualności

Nadszedł kres dobrej passy rezerw [FOTO]

• autor: Juszczu, 2018-10-21 17:48

Do dziesiątej kolejki trwała kapitalna passa rezerw jaworskiej Kuźni w legnickiej klasie B grupie V. Jaworzanie ulegli Huraganowi Nowa Wieś Złotoryjska 9:3 i stracili przodownictwo w tabeli, spadając na najniższy stopień podium, na rzecz Orła Wojcieszyn i dzisiejszych rywali. Jednak co do rozmiarów porażki są one z całą pewnością za wysokie. Większość bramek zdobytych przez Huragana była konsekwencją błędów przyjezdnych. O ile w ofensywie Kuźnia II wypracowała sobie kilka sytuacji podbramkowych, ale szwankowała skuteczność, to gra w defensywie pozostawiała sporo do życzenia. Ciąg dalszy w rozwinięciu newsa.

*GALERIA - B klasa: Huragan Nowa Wieś Złotoryjska - Kuźnia II Jawor*

Huragan po 25 minutach prowadził 2:0, ale w 40 minucie faulowany w polu karnym gospodarzy został Przemysław Piec i arbiter wskazał na "wapno". Do futbolówki podszedł sam poszkodowany i skutecznie wymierzył sprawiedliwość. Wydawało się, że gol kontaktowy doda animuszu rezerwistom MRKS-u, ale miejscowy w 45 minucie zaaplikowali bramkę do szatni. Mimo to rezultat 3:1 wydawał się jak najbardziej do odrobienia.

Jednak seria błędów w pierwszym kwadransie po zmianie stron spowodowała, że było już dla Huraganu 6:1. Kuźnia II starała się jeszcze podjąć rękawice. W 65 minucie Bartłomiej Gwiździał pognał lewym skrzydłem, zagrał na jeden kontakt z Michałem Mężykiem i kropnął nie do obrony z kilkunastu metrów. W 76 minucie Bartłomiej Gwiździał dobrze zacentrował z lewej flanki, a Dawid Duda perfekcyjnym szczupakiem wpakował futbolówkę do sieci. Na nic to się zdało, ponieważ Huragan na każdego gola odpowiadał również golem i było 8:3. Kuźnia II mogła zmniejszyć rozmiary porażki, bo były ku temu okazje i to nie jedna. Ostatecznie to drużyna spod Złotoryi ustaliła rezultat końcowy na 9:3 w 88 minucie.

Ten dzień musiał kiedyś nadejść, ale z pewnością nikt nie spodziewał się, że stanie się po tak słabych zawodach, choć jak wspomnieliśmy na wstępie rozmiary są za wysokie. Wiele z bramek zdobytych przez Huragan można było uniknąć. Na koniec trzeba powiedzieć, że takiej infrastruktury w Nowej Wsi Złotoryjskiej może pozazdrościć nie jeden klub z legnickiej okręgówki. Nie mówimy tu o boisku, ale o szatniach i pomieszczeniach sanitarnych. Rzadko spotyka się takie na tym poziomie rozgrywkowym. Rezerwy walczą dalej zwłaszcza, że po pierwsze strata to pierwszego Orła i drugiego Huraganu jest niewielka. Po drugie zarówno jedni jak i drudzy mają przed sobą pauzę. Za tydzień Kuźnia II Jawor będzie podejmować Zjednoczonych Snowidza.

21 października (niedziela), godz. 11:00 - Nowa Wieś Złotoryjska
B klasa: Huragan Nowa Wieś Złotoryjska - Kuźnia II Jawor 9:3 (3:1)
Bramki: ? 15', 25', 45', 50', 56', 60', 67', 79', 88' - Piec 40'-k., B. Gwiździał 65', D. Duda 76'
Kuźnia II: Bartosz Rzepa - Konrad Fiediurek, Bartłomiej Gwiździał, Artur Wachobow, Michał Mężyk, Przemysław Piec, Marcel Szałach, Krzysztof Derechowski, Dariusz Szeliga, Dawid Duda, Mariusz Suchecki
Sędziowali: Marcin Franczak (jako główny) oraz Marek Trzaskawka i Paweł Gurban (asystenci) - Delegatura Legnica