statystyki szczegółowe

Aktualności

Retro mecz: Kuźnia Jawor - Iskra Kochlice (17.11.2012)

• autor: Juszczu, 2018-11-29 13:29

W tym tygodniu w "Retro meczu" spotkania z nie aż tak odległej przeszłości jak w poprzednich odcinkach. W listopadzie 2012 roku jaworzanie świętowali mistrzostwo jesieni w legnickiej Klasie Okręgowej. Podopieczni trenera Mariusza Krupczaka tytuł zdobyli za sprawą zwycięstwa 2:0 nad Iskrą Kochlice po dwóch trafieniach Bartosza Skulskiego. Zaznaczmy, że był to zaległy mecz 12.kolejki, bowiem w pierwotnym terminie (28.10) pojedynek nie doszedł do skutku z powodu opadów śniegu. W rozwinięciu newsa relacja z tamtego meczu!

Pokonując dzisiaj Iskrę Kochlice 2:0 (1:0), Kuźnia Jawor wyprzedziła w tabeli Chrobrego II Głogów i została mistrzem jesieni! Oba gole strzelił Bartosz Skulski w 23 minucie oraz w 65 minucie. Po raz ostatni Kuźnia Jawor została mistrzem jesieni została w sezonie 1998/1999 grając jeszcze w starej IV lidze z zespołami z województwa lubuskiego. Jednak w czerwcu 1999 roku nie świętowała awansu. Miejmy nadzieję, że historia się nie powtórzy.

W dzisiejszym spotkaniu trójka sędziowska była wyposażana w zestaw składający się z mikrofonem i słuchawką. Z pewnością znacznie polepszyło to pracę "sprawiedliwym", polepszając ich komunikację i zmniejszając ryzyko błędu. Oby coraz więcej arbitrów mogła korzystać z takich zestawów.

Mimo, że Iskra zajmuje miejsce w dolnej połowie tabeli, to dla Kuźni nie był to łatwy mecz. Przyjezdni nie zamierzyli tanio sprzedać skóry, stwarzając sobie kilka niezłych okazji. Gospodarze jako pierwsi mogli wyjść na prowadzenie już w 2 minucie, ale Bagiński po dośrodkowaniu z lewej strony, nie potrafił skierować piłki do pustej bramki. W odpowiedzi Iskra przeprowadziła bardzo groźną akcję w 7 minucie. Na nasze szczęście Główka obronił uderzenie oraz dobitkę. W 11 minucie ni to strzał, ni to dośrodkowanie z prawego sektora boiska Krupczaka, a piłka minimalnie minęła długi słupek bramki strzeżonej przez Łacha. W 23 minucie po raz pierwszy jaworską publicznością uradował Skulski, który strącił futbolówkę po wrzutce z prawej strony Fitasa i po błędzie bramkarza Iskry trafiła do siatki. Jednak to nie podłamało gości. W 28 minucie zawodnik Iskry chybił uderzając minimalnie obok długiego słupka bramki Główki. W 33 minucie po strzale bardzo aktywnego dzisiaj Skulskiego, Łach na raty łapie piłkę. W 40 minucie kochliczanie mogli strzelić sobie gola samobójczego, gdyż po wybiciu piłki przez jednego z defensorów gości, ta przeleciała niewiele nad poprzeczką. W 42 minucie swoją szansę miał także nasz najlepszy snajper Fitas. Przed polem karnym przełożył piłkę na lewą nogę, ale nie trafił w światło bramki.

Po przerwie, w 48 minucie Krupczak spróbował szczęścia z dystansu, ale Łach nie dał się zaskoczyć. Odpowiedź Iskry była natychmiastowa, ale uderzenie gości obronił nogą Główka. W 54 minucie piłkę przyjął w polu karnym Bagiński, zwiódł przeciwnika i wydawałoby się, że mając przed sobą tylko goalkeepera, wykończenie tej akcji to formalność. Jednak Łach popisał się świetną robinsonadą. W 65 minucie Skulski zdobywa swojego drugiego gola. Wykorzystał swoją szybkość, uciekł rywalom i uderzył obok bezradnego Łacha. W 67 minucie, wydawałoby się w niegroźnej sytuacji, piłka trafia w poprzeczkę. W 80 minucie Fitas przedarł się lewą strona boiska, mógł podawać do dobrze ustawionego Czaji, lecz zbyt długo zwlekał i stracił piłkę. W końcówce obie strony miały swoje szanse, ale nie potrafiły znaleźć recepty na defensywę przeciwnika. Brakowało precyzji, wykończenia albo zimnej krwi. Mecz jaworzanie kończyli w dziesiątkę z powodu dwóch żółtych, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Serwecińskiego.

Cel zakładany przed tym meczem został zrealizowany. Kuźnia została mistrzem jesieni, ale jeśli jutro Konfeks wygrywa ze Spartą Grębocice, legniczanie będą tracić tylko punkt do jaworzan. 15. kolejek za nami, a teraz czeka nas długa zimowa przerwa. Oczekiwanie na rundę wiosenną, urozmaici nam kolejna edycja Jaworskiej Ligi Halowej ruszająca 25 listopada.

17 listopada (sobota), godz. 13:00 - Jawor
Kuźnia Jawor - Iskra Kochlice 2:0 (1:0)
Bramki: Skulski 23', 65'
Kuźnia: 1.Daniel Główka - 14.Robert Kruczek, 18.Emilian Borek, 19.Tomasz Serweciński, 5.Patryk Przerywacz - 8.Kamil Dunaj (7.Dariusz Czaja 58'), 9.Bartosz Fitas, 11.Mariusz Krupczak (16.Artur Wachobow 85'), 15.Kamil Orda , 10.Bartosz Skulski (4.Piotr Zieliński 75') - 13.Marcin Bagiński (20.Grzegorz Rakszewski 65')
Iskra (skład wyjściowy): 21.Maciej Łach, 21.Marcin Szmil, 4.Patryk Potocki, 13.Patryk Różycki, 8.Henryk Walasek, 14.Paweł Ręczkowski, 3.Przemysław Zieliński, 11.Dawid Biały, 17.Jacek Huzarewicz, 15.Piotr Cichoński, 10.Paweł Łopaciński
Żółte kartki: Serweciński, Krupczak, Orda (Kuźnia)
Czerwona kartka: Serweciński (82' - za dwie żółte)
Sędziowali: Jacek Świtała (jako główny) oraz Adrian Kotlarz i Mateusz Turała (jako liniowi) - delegatura Lubin