statystyki szczegółowe

Aktualności

Z archiwum... Szczęśliwe zwycięstwo [1998]

• autor: Juszczu, 2018-12-03 20:21

Kolejny odcinek cyklu "Z archiwum...", w którym prezentujemy archiwalne materiały prasowe dotyczące Kuźni Jawor. Dziś relacja z ostatniego zwycięskiego meczu niebiesko-żółto-czarnych w 1998 roku. W przedostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu 1998/1999 podopieczni ŚP Mieczysława Bieniusiewicza podejmowali przy Parkowej 8 Polonię Leszno. Gospodarze skromnie wygrali, a co się działo na boisku i jak przebiegały zawody w relacji Wiesława Majdy z Gazety Jaworskiej, która znajduje się w rozwinięciu newsa.

Szczęśliwe zwycięstwo

W niedzielę, 8 listopada br. (1998 - dop. red.) odbyła się przedostatnia kolejka spotkań.o mistrzostwo 4.ligi (grupa 2.). Na Stadionie Miejskim w Jaworze Kuźnia podejmowała Polonię Leszno i odniosła skromne zwycięstwo 1:0 (1:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 42 minucie meczu Jarosław Pokora.

Po efektownym zwycięstwie w Łęknicy zgromadzeni kibice na trybunach jaworscy sympatycy futbolu liczyli na łatwą wygraną podopiecznych trenera p. Mieczysława Bieniusiewicza. Tymczasem nie przyszło ono łatwo, pomimo zdecydowanej przewagi naszego zespołu, który przez prawie 90 minut dyktował warunki spotkania. Dodać należy, że nasz zespół miał ponad dwadzieścia sytuacji podbramkowych, gdzie mógł podwyższyć wynik spotkania. Tak się nie stało,  a w ostatniej minucie meczu zwycięstwo jaworzan mogło być zagrożone, gdyby słabo prowadzący zawody sędzia z OKS Zielona Góra zauważył faul naszych obrońców na polu karnym i podyktował jedenastkę dla zespołu gości.

I choć zwycięzców się nie sądzi, to sporo nerwów kosztowało to spotkanie zarówno trenera, działaczy jak i kibiców. Momentami mecz przypominał bicie głową w mur w wykonaniu naszych piłkarzy, którzy nie potrafili wykorzystać stworzonych sytuacji podbramkowych.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Mirosław Wiśniowski, Rafał pasieka, Mariusz Bajek (kapitan drużyny) Marcin Żydek, Krzysztof Lakus, Bartek Sobota, Mariusz Rajca, Mirosław Klimko - od 70 min. Jacek Nosalik, Janusz Sypko - od 60 min. Jerzy Falkiewicz, Jarosław Pokora - od 75 min. Wojciech Kasprzak, Stanisław Chłopek.

Niedzielny mecz (w towarzystwie działaczy Kuźni) oglądał wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i zarazem szef OZPN Legnica p. Jerzy Koziński.

W najbliższą środę, 11 listopada br. o godz. 13:00 nasi piłkarze wystąpią w ostatnim meczu rundy jesiennej w Iłowie Żagańskiej przeciwko tamtejszemu Piastowi. Naszym piłkarzom wystarczy remis, aby zostali mistrzami jesieni 4.ligi grupy 2.